STARÉ RODOVÉ KRÉDO BLATENSKÝCH HILDPRANDTŮ

JAKOBY DOSLOVA PŘEDJALO DRAMATICKÝ OSUD ŠLECHTICKÉ RODINY.

 Když baron František Hildprandt zakládal v roce 1885 zámeckou palírnu přímo naproti svému vodnímu zámku v Blatné, jiste netušil, že následujících víc než sto let jeho rod vyžene z Čech až do Etiopie a složitou cestou zase zpět. Dnes už opět zámecká palírna dává slávu ovocným destilátům, v nichž se setkává výjimečná jakost jihočeského ovoce s jedinečnou rodinnou tradicí. Pod dohledem mistra destilatéra Václava Šitnera se v historické palírně v Blatné vyrábí z kvalitního ovoce z jižních Čech pravé ovocné destiláty i originální blendovaná specialita.

Pro destilaci používáme kvalitné jihočeské ovoce z ovocných sadů v Chelčicích a Lhenicích od ověřených dodavatelů. Destilujeme dvoustupňovou kotlíkovou destilací. Pro staření je vybírán nejkvalitnější destilát, který pak leží po dobu 1 roku v sudech z českého dubu.

Ovocné destiláty destilujeme dvoustupňovou kotlíkovou

destilací a to hned 4x. Tímto procesem dosáhneme snížení obsahu uhlovodíků v tekutině. Výsledný destilát je tak čistší a jemnější,  což ihned rozpoznáte na jeho chuti. Následně destilát zraje 1 rok ve smaltovaných tancích.

STAŘENÝ DESTILÁT

4 x DESTILOVÁNO

VÍCE

VÍCE

Pro ještě lahodnější zážitek z chutě používáme výhradně přírodní aroma vlastní produkce. Aroma vyrábíme macerací zralého sušeného ovoce. Ovoce se pro maceraci nakládá do 62% ovocného destilátu, čímž získáme výrazný a voňavý extrakt.

Používáme místní vodu z vlastních, 35 metrů hlubokých studní. Voda je vysoké kvality, kterou neustále kontrolujeme. Před použitím prochází voda demineralizací, aby se finální produkt nemusel vymrazovat a byly tak zachovány všechny chutě a vůně.

PŘÍRODNÍ AROMA

BLATENSKÁ VODA

ROD HILDPRANDTŮ

Osud rodiny doslova naplnil krédo vepsané do rodového erbu:

Per angusta ad augusta – Přes překážky ke slávě.

Hildprandtovi se významně zasloužili o rozvoj Blatné. Postavili školu a pomohli zřídit železnici Strakonice-Blatná-Březnice, což zásadně ovlivnilo život Blatné a jejího okolí. Taktéž se aktivně zapojovali ve válkách na obranu vlasti.

 

Místo díků jim však byl v roce 1952 zkonfiskován majetek komunisty a rodina byla násilně vystěhována. Hildprandtovi byli nuceni pracovat v těžkých podmínkách. V roce 1959 navštívil Československo jejich rodinný známý - etiopský císař Haile Selassie I. Vyžádal si na prezidentu Novotném legální vystěhování Hildprandtů do Etiopie.

 

Avšak po komunistickém převratu v roce 1975 a pádu císaře Hildprandtovi opět přesídlili,
tentokrát na Baleáry a později do Gautingu u Mnichova. Až v roce 1991 se po mnoha letech
vrátili zpět na Blatnou.

Zámecká Palírna Blatná

 V samé blízkosti blatenského zámku postavil baron František Hildprandt

roku 1812 cukrovar, který byl v roce 1885 přestavěn na lihovar.

Zdejší úrodný kraj dává odjakživa hojnost vynikajícího ovoce, které se pod rukama zkušených palírníků a stařením v dubových sudech proměňuje v ušlechtilý, doslova aristokratický nápoj mimořádně jemné chuti a intenzivní ovocné vůně.

distributor

v České republice

 

Premier Wines & Spirits s.r.o.

 

Hlavní 195

253 01 Chýně, Praha-Západ

t  +420 777 777 074

e  info@1er.cz

 

www.1er.cz